آموزش های ما

اسپیکر بلوتوثی بهتر است یا اسپیکر سیمی؟

اسپیکر بلوتوثی بهتر است یا اسپیکر سیمی

اسپیکر بلوتوثی بهتر است یا اسپیکر سیمی؟ اگر قصد خرید اسپیکر دارید اما نمی‌دانید کدام نوع اسپیکر برای شما گزینه بهتری است؟ اگر در انتخاب اسپیکر بلوتوثی یا سیمی دچار تردید هستید، پیشنهاد می‌کنیم در این مطلب همراه ما باشید. امروزه اسپیکرها در طرح‌ها و انواع مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام ویژگی‌های منحصربه‌خود را دارند.

اما در میان اسپیکرهای مختلف دو مدل بسیار مطرح شده است، اسپیکر بلوتوثی و اسپیکر سیمی. این دو نوع اسپیکر نحوه اتصال شما با اسپیکر را از دو طریق متفاوت مشخص می‌کند. در واقع شما باید هنگام خرید در نظر بگیرید، برای برقراری اتصال با کدام نوع اسپیکر احساس بهتری خواهید داشت و یا کدام ویژگی برایتان اهمیت بیشتری دارد.

در ادامه به دیگر ویژگی‌های اسپیکر بلوتوثی و اسپیکر سیمی می‌پردازیم تا راحت‌تر بتوانید انتخاب خود را انجام دهید.

ساده‌ترین راه برای انتخاب اسپیکر بلوتوثی یا سیمی

اسپیکر رومیزی

یکی از راه‌های ساده برای انتخاب اسپیکر، انتخاب از میان دو مدل بلوتوثی و سیمی در نظر ویژگی و امکانات است. هر دوی اسپیکرهای بلوتوثی و سیمی دارای مزایای مخصوص به خود هستند که ممکن است هنگام خرید اسپیکر متوجه آن نشوید. اما در این قسمت برای شما مطرح می‌کنیم که اسپیکر بلوتوثی و اسپیکر سیمی هر کدام چه ویژگی‌هایی دارند و چه امکاناتی برای شما فراهم می‌کند.

اولین ویژگی که مطرح می‌شود این است که اسپیکرهای بلوتوثی امکان برقراری راحت‌تر را برای شما بین دستگاه‌ها فراهم می‌کند. در واقع شما برای اتصال با اسپیکر به هیچ گونه سیمی نیاز ندارید و تنها با روشن کردن بلوتوث تلفن همراه به راحتی می‌توانید ارتباط برقرار کنید و با مشکلاتی مانند کوتاه بودن کابل یا قطعی کابل مواجه نخواهید شد. در ادامه به بررسی دیگر ویژگی‌ها می‌پردازیم.

انتخاب از میان اسپیکر بلوتوثی و سیمی باید ابتدا مدل گوشی خود را مشخص کنید.

اسپکیر فلیپ 5 جی بی ال

شاید در ابتدا بگویید مدل گوشی شما چه ارتباطی با انتخاب اسپیکر دارد. اما گوشی شما مطمئنا در خرید اسپیکر تاثیرگذار است. چرا که اولین دستگاهی که با اسپیکر شما ارتباط برقرار می‌کند، گوشی شماست. در صورتی که گوشی شما هوشمند است و از جک ۳ و نیم میلیمتری پشتیبانی نمی‌کند، بدین معناست که باید اسپیکر بلوتوثی خریداری کنید. چرا که این نوع گوشی‌ها امکان برقراری با اسپیکر را از طریق کابل ندارند و به احتمال زیاد به تبدیل نیاز خواهید داشت.

امکان اشتراک‌گذاری اسپیکر تا چه حد برایتان اهمیت دارد؟

اسپیکر قدیمی

برخی‌ها هنگام خرید اسپیکر دوست دارند، مدلی انتخاب کنند که امکان برقراری ارتباط تنها با یک تلفن خاص نباشند. چراکه ممکن است دوستان و مهمانان‌شان هم بخواهند از طریق برقراری ارتباط با اسپیکر موزیک مورد علاقه خود را پخش کنند.

در صورتی که به دنبال چنین سیستمی هستید، بهتر است اسپیکرهای بلوتوثی را برای خرید انتخاب کنید. چرا که اسپیکرهای سیمی ممکن است امکان برقراری ارتباط با هر نوع کابلی را نداشته باشند و در این شرایط گوشی‌های مختلف نمی‌توانند به آسانی به اسپیکر وصل شوند.

آیا با فناوری اسمارت هوم آشنا هستید؟

اسپیکر کوچولو سفید

آیا می‌دانید فناوری اسمارت هوم چیست؟ این تکنولوژی به شما این امکان را می‌دهد که اسپیکر‌های دارای این فناوری اسمارت هوم برای پخش لیست موسیقی به یکدیگر متصل و صدا با کیفیت چند برابری تولید ‌شود. پس فناوری هوشمند اسمارت هوم برای شنیدن موسیقی خارق‌العاده و باکیفیت بالا توسط چندین اسپیکر بسیار بهترین انتخاب است.

اما اگر اسپیکر را تنها برای استفاده شخصی می‌خواهید و فقط به تنهایی به گوش دادن موسیقی یا تماشای فیلم و همچنین بازی‌های انفرادی بپردازید، خرید اسپیکر های شخصی ارزان قیمت که حتی از تکنولوژی بلوتوث پشتیبانی نمی‌کند، گزینه ایده‎آلی است.

علاوه بر قابلیت بلوتوث باید به اتصالات فیزیکی نیز توجه ویژه داشته باشید.

اسپیکر فلیپ 3 جی بی ال

برای خرید اسپیکر علاوه بر قابلیت بلوتوث باید امکان اتصالات فیزیکی را هم مشاهده کنید. بهترین انتخاب این است که بلوتوث ترکیب خوبی از گزینه‌ها را برای شما داشته باشد. برخی اسپیکرها هستند که بهترین اتصالات را برای شما ارائه می‌دهند.

اما تمام اسپیکرها این قابلیت را ندارد. بنابراین باید اسپیکری خریداری کنید که اتصالات مورد نیاز شما را داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است اسپیکر خریداری شده برای شما چندان فایده چندانی نداشته باشد. مثلا، یکی از مهمترین اتصالات اسپیکر، داشتن پورت usb است.

اهمیت کیفیت صدا هنگام انتخاب اسپیکر بلوتوثی یا اسپیکر سیمی

اسپیکر لپ تاپی

اگر هنگام انتخاب اسپیکر بلوتوثی یا اسپیکر سیمی به کیفیت صدا توجه نکنید ممکن است با پرداخت هزینه قابل توجهی به کیفیتی که دوست دارید، نرسید. در واقع اسپیکر مناسب باید در کنار داشتن شرایط اتصالی خوب از کیفیت صدای خوبی هم برخوردار باشد تا شما به راحتی بتوانید از طریق گوشی به تقویت صدا بپردازید.

اما اگر اسپیکر نسبت به گوشی یا سیستم دسکتاپ و لپ تاپ‌تان کیفیت صدای خوبی نداشته باشد، مطمئنا خرید شما بی فایده خواهد بود و بعد از مدتی خودتان از صدای تولید شده اسپیکر خسته می‌شوید.

ظاهر اسپیکر چقدر برایتان اهمیت دارد؟

اسپیکر بلوتوثی بهتر است یا اسپیکر سیمی؟

برای برخی کاربران ظاهر اسپیکر همانند دیگر ویژگی‌های اسپیکر اهمیت بسیاری دارد. اگر شما هم دوست دارید اسپیکری که خریداری می‌کنید، نسبت به نظر دیگران جذاب و خارق‌العاده باشد، حتما به ظاهر اسپیکر در کنار کیفیت صدا و دیگر ویژگی‌های مهم توجه کنید. در غیر این صورت ممکن است اسپیکرتان از نظر دیگران طراحی زشتی داشته باشد و شما مجبور شوید بعد از مدتی آن را کنار بگذارید.

البته این روزها برندهای مختلف برای تولید اسپیکر بلوتوثی و سیمی از طراحی‌های خاص و متفاوت استفاده می‌کنند تا هر فردی مطابق با هر سلیقه‌ای اسپیکر دلخواه خود را انتخاب کند.

کنترل اسپیکر باید کاربر پسند باشد.

اسپیکر لمسی

برخی اسپیکرها تنها با استفاده از یک دکمه خاموش و روشن می‌شوند و یا دکمه ولوم میزان صدا کم یا زیاد می‌شود. اما مدل‎های پیشرفته با کیفیت صدا عالی دارای کنترل جداگانه‌ای هستند و سطح بالاتری از کنترل را برای کاربران فراهم می‌کنند.

در واقع اسپیکرهایی در بازار وجود دارد که مانند کنترل‌های تلویزیون قابلیت تنظیم از راه دور را دارند. مسلما هر چقدر امکانات تنظیمات اسپیکر بلوتوثی یا اسپیکر سیمی بیشتر باشد، قیمت آن افزایش پیدا می‎کند.

بیشتر بخوانید : چگونه یک اسپیکر اصل بخریم؟

به طور کلی، انتخاب از میان مدل‌های مختلف با توجه به کنترل تنظیمات کاملا سلیقه‌ای است و بستگی به نیاز هر فرد دارد. اما بیشتر کاربران ترجیح می‌دهند اسپیکری داشته باشند که به راحتی از طریق گوشی هوشمند تنظیم شود و به گوش دادن موسیقی بپردازند.

اما اگر هنگام انتخاب اسپیکر بلوتوثی یا سیمی متوجه شدید که برخی آیتم‌ها و امکانات برای شما مزیت خاصی به همراه ندارد، از خرید آن صرف نظر کنید و به خرید اسپیکر مناسب که تنها کنترل‌های مورد نیاز را برای شما فراهم می‌کند، بسنده کنید. اسپیکرهایی که تنها با یک دکمه خاموش و روشن می‌شوند و به راحتی با گوشی‌های هوشمند قابل تنظیم هستند نسبت به دیگر مدل‌ها پرفروش‌تر اند و مخاطبتان بسیاری دارند.

آشنایی بیشتر با مزایای اسپیکر بلوتوثی

اسپیکر دایره ای شکل

امروزه اسپیکرهای بلوتوثی طرفداران بسیاری دارند. چرا که این نوع اسپیکرها طراحی‌ منحصربه‌فردی دارند و به راحتی قابل حمل هستند. برخی اسپیکرهای بلوتوثی هم از طراحی بادوام برخوردار هستند و هم قابلیت ضدآب بودن دارند که کاربران بسیاری را مجذوب خود کرده‌اند.

همچنین اسپیکرهای بلوتوثی ارزان قیمت با داشتن اندازه‌های بسیار مناسب به راحتی داخلی یک جیب یا یک کیف قرار می‌گیرند و قابل جابجایی هستند. این مدل اسپیکرها را می‌توان به عنوان یک اسپیکر شخصی انتخاب نمود و از کاربردی بودن آن لذت برد.

اما برخی اسپیکرهای بلوتوثی با داشتن اندازه بزرگتر از صدای بیشتری برخوردارند و به راحتی می‌توان از آنها برای مهمانی‌های دورهمی و دوستان استفاده نمود و از کیفیت صدای پخش آنها لذت برد.

همچنین قابلیتی که برای تولید اسپیکرهای جدید بلوتوثی در نظر گرفته می‌شود، باتری‌های بسیار مناسب و قوی است. برخی باتری‌ اسپیکرهای بلوتوثی با داشتن کیفیت بالاتر قابل استفاده در ساعت‌های طولانی مدت را برای کاربران فراهم می‎کند.

قیمت اسپیکر مورد انتخابی شما چقدر باشد؟

اسپیکر اپل

از آنجا که امروزه اسپیکرهای بسیار منحصربه‌فرد با تکنولوژی‌های جدید روی کار آمده است، هزینه اسپیکرهای قدیمی‌تر بسیار مناسب و معقولانه به نظر می‌رسد. بنابراین می‌توانید با پرداخت یک هزینه کاملاً منطقی اسپیکر مناسب خود را خریداری کنید که هم از نظر ظاهری بسیار خوب باشد و هم کیفیت قابل قبولی در اختیار شما قرار دهد و برای مصارف روزانه گزینه مناسبی باشد. بنابراین لازم نیست با پرداخت هزینه‌های بسیار زیاد اسپیکرهای پیشرفته بازار را خریداری کنید.

آشنایی بیشتر با مزایای اسپیکر سیمی

اسپیکر خوب

اسپیکرهای سیمی بیشتر برای کنسول‌های بازی، کامپیوتر، تلویزیون و مصارف خانگی گزینه مناسبی هستند و با توجه به درایوری که در ساختار آنها قرار گرفته مطمئنا صدا رسایی از این نوع اسپیکرها می‌شنوید. اما با روی کار آمدن اسپیکرهای بی‌سیم درخواست اسپیکرهای سیمی کمی کم شده است.

چرا که این نوع اسپیکرها با داشتن درایور FM قابلیت پخش موسیقی از طریق حافظه‌های جانبی را فراهم کرده و همچنین با داشتن ورودی aux به راحتی می‌توان از طریق تمان تلفن‌های همراه به اسپیکر متصل شد. پس از نظر اکثر کاربران اسپیکرهای بی‌سیمی یا بلوتوثی انتخاب بهتری است و دسترسی راحتی برایشان فراهم است. حتی هنگام اتصال از طریق بلوتوث دیگر نگرانی بابت دور شدن از اسپیکر وجود ندارد.

جمع بندی

انتخاب از میان اسپیکر بلوتوثی و اسپیکر سیمی بستگی به شرایط شخصی شما دارد. در واقع عوامل مختلفی در این مقاله نام بردیم که بر روی انتخاب شما تاثیرگذار است. بنابراین با توجه به قابلیت‌ها و پشتیبانی‌هایی که اسپیکر برای شما فراهم می‌کند به آسانی می‌توانید انتخاب خوبی داشته باشید. اما مهمترین نکته‌ای که باید هنگام خرید اسپیکر در نظر بگیرید، کیفیت صداست. این مقاله توسط تیم تحریریه صوتیران تهیه شده و شما می توانید نظر خود را در قسمت نظرات با دیگران در میان بگذارید.

یک نظر در “اسپیکر بلوتوثی بهتر است یا اسپیکر سیمی؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *