آموزش های ما

برای شروع ضبط خانگی، حتماً با بهترین اسپیکر مانیتورینگ آشنا شوید

بهترین اسپیکر مانیتورینگ ارزان

بهترین اسپیکر مانیتورینگ از نظر شما کدام است؟ آیا برای شروع ضبط خانگی به اسپیکر مانیتوریگ نیاز دارید و می‌خواهید بهترین اسپیکر مانیتوریگ را برای شروع کار انتخاب کنید؟ مطمئنا خبر دارید، اسپیکرهای مختلفی در بازار موجود است. از اسپیکرهای بلوتوثی گرفته تا اسپیکرهای های فای که از لحاظ ساختار و عملکرد تمام مدل‌ها با یکدیگر متفاوت‌اند. اما انتخاب از میان آنها کمی سخت به نظر می‌رسد.

حال که تصمیم گرفته‌اید ضبط خانگی را شروع کنید و فرایند موسیقی را داخل خانه گسترش دهید؛ برای انتخاب اسپیکر مانیتورینگ باید نکات بسیاری را در ذهن خود بسپارید. انتخاب اسپیکر مانیتورینگ بر اساس بودجه و کیفیتی که در نظر دارید به راحتی امکان پذیر نیست. به همین خاطر تصمیم گرفتیم اطلاعات مفید برای انتخاب بهترین اسپیکر مانیتورینگ استودیویی را در کنار معرفی چند اسپیکر مناسب در اختیار شما قرار دهیم. در ادامه با صوتیران همراه باشید …

اهمیت انتخاب بهترین اسپیکر مانیتورینگ

بهترین اسپیکر مانیتورینگ ارزان

چرا انتخاب بهترین اسپیکر مانیتورینگ برای استودیو اهمیت دارد؟ تصور کنید زمانی که قصد دارید بهترین موسیقی را تولید و در اختیار مخاطبان قرار دهید، می‌توانید اشتباهات شنیداری و میکسینگ را برطرف کنید.  پس در صورتی که اسپیکر مانیتورینگ کیفیت مناسبی از صدا را در اختیار شما قرار ندهد، مطمئناً با اشتباهات شنیداری مواجه می‌شوید. در واقع شما نیاز به اسپیکر خوب با صدای دقیق دارید تا همه فرکانس‌ها را تولید کنند

اکثر آهنگسازان و موسیقی‌دانان برای تنظیم موسیقی‌های خود سعی می‌کنند، از بهترین ابزارها استفاده می‌کنند که این حساسیت برای انتخاب اسپیکر مانیتورینگ هم صدق می‌کند.  یک اسپیکر مانیتورینگ خوب بهترین حس شنوایی را به شما القا کرده و یکی از مهمترین بخش‌های استودیو است. پس تا جایی که می‌توانید برای انتخاب بهترین اسپیکر مانیتورینگ بودجه بیشتری در نظر بگیرید.

با توجه به نیاز استودیو اسپیکر مانیتورینگ خود را انتخاب کنید.

چند اسپیکر مانیتورینگ

در راهنمای خرید بهترین اسپیکر مانیتورینگ باید این نکته را هم به شما بگوییم که هدف از خرید بهترین اسپیکر مانیتورینگ رفع نیازهای استودیو شماست. در واقع باید قبل از انتخاب بهترین اسپیکر مانیتورینگ به نیاز استودیو خود توجه کنید. چرا که در بازار امروز اسپیکرهای مختلف با عملکردهای متفاوت وجود دارد.

حال در ادامه به نکات مهم خرید اسپیکر مانیتورینگ با قیمت مناسب می‌پردازیم. در صورتی که نمی‌خواهید قیمت بیش از اندازه بابت خرید اسپیکر بپردازید، نکات مهم آن را در نظر داشته باشید و از ویژگی‌های مهم اسپیکر مانیتورینگ غافل نشوید:

ویترین اسپیکر مانیتورینگ

نحوه اتصال اسپیکر با دیگر دستگاه‌ها:

اولین نکته برای خرید بهترین اسپیکر مانیتورینگ نحوه اتصال آن با لپتاپ رکوردر یا دیگر دستگاه‌های شماست. اکثر مانیتورینگ‌ها برای اتصال به لپ تاپ و دیگر دستگاه‌ها از قابلیت بلوتوث برخوردار هستند. اما در صورتی که تصمیم دارید هزینه کمتری پرداخت کنید می‌توانید از مدل اسپیکرهایی که با درگاه usb یا ایکس ال آر یا دیگر کابل‌های محافظ جک به دستگاه شما متصل می‌شوند، استفاده کنید.

انتخاب سایز مناسب:

سایز مناسب اسپیکر با توجه به نیاز و فضای شما انتخاب می‌شود. معمولاً اکثر افراد برای انتخاب اسپیکر مانیتورینگ برای منازل و اتاق خواب از درایور ۵ اینچی استفاده می‌کنند. این شرایط در حالی است که استودیوهای بزرگ تر به  اسپیکرهای مانیتورینگ سایز بزرگ نیاز دارند.

ارائه دقیق‌ترین صدا:

فراموش نکنید که اسپیکرهای مانیتورینگ تنها برای تولید صدای دقیق طراحی شده‌اند. بنابراین به دنبال اسپیکری نباشید که صدای بالا و زیاد از حد داشته باشد. بهترین اسپیکر مانیتورینگ اسپیکری است که تمام جزئیات صدا را به گوش شما برساند و در محدوده فرکانس خود دقیق و متعادل عمل کند.

انتخاب اسپیکر متناسب با محیط:

تا حدود زیادی دقت و کیفیت اسپیکر به فضای اتاق شما بستگی دارد. در واقع زمانی که تصمیم به خرید اسپیکر مانیتورینگ دارید نمی‌توانید حدس بزنید اسپیکر انتخابی شما تا چه حدودی در فضای شما تاثیر مثبت می‌گذارد. بنابراین نتیجه نهایی را حتماً در اتاقتان تست کنید.

برای انتخاب اسپیکر مانیتورینگ به چند وات نیاز دارید؟

بهترین برند اسپیکر مانیتورینگ

انتقال و قدرت صدا اسپیکر مانیتورینگ تاثیر بسیار زیادی بر روی صدا و کیفیت عملکرد استودیو شما دارد و هر چقدر وات اسپیکر بیشتر باشد، صدایی که می‌شنوید بلندتر خواهد بود. البته روش دیگری برای افزایش قدرت و بالا بودن صدا وجود دارد. اگر شما از دو اسپیکر مانیتورینگ با وات‌های متفاوت استفاده کنید و به صورت ترکیبی به تولید صدا بپردازید، مطمئناً سیستم موسیقی شما با وات بالاتری در فضا پخش خواهد شد.

خوب است بدانید اجرای موسیقی برای هر اسپیکر می‌تواند تا ۱۰ برابر به اندازه متوسطه آن تبدیل شود. مثلاً یک اسپیکری که برای سطح معین حدود ۲۰۰ وات نیاز دارد، برای اجرای برنامه ها در بالاترین اوج باید به اندازه ۲۰۰ وات  برسد. این نکته به این معناست که یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های اسپیکر مانیتوریگ عدم  قطعی در اوج موسیقی است. در صورتی که اگر شما به اوج موسیقی هم نیاز نداشته باشید.

کدام مدل بهتر است، اسپیکرهای دارای کابینت باز یا بسته؟

بیشتر اسپیکرهای بزرگ و کوچک دارای کابینت باز هستند. این طراحی موجب می‌شود اسپیکر بیس بیشتری تولید کند. البته اسپیکرهای دارای کابینت باز دقت صدای کمتری دارند. مخصوصاً زمانی که محفظه در پشت دستگاه قرار گرفته و نزدیک به دیوار باشد. پس اگر اسپیکرهای دارای کابینت باز را نمیخواهید در فاصله ای از دیوار و وسایل دیگر نگه دارید بهتر است برای تجربه صدای دقیق‌تر به سراغ اسپیکرهای دارای کابینت بسته بروید.

با تجهیزات منحصر به فرد بهترین اسپیکر مانیتورینگ آشنا شوید.

اسپیکر مانیتورینگ کنار میکسر

بهترین اسپیکر مانیتورینگ باید دارای تجهیزات منحصربه‌فرد باشد. یکی از تجهیزات مهم اسپیکر داشتن اکولایزر مجزا است. این تکنولوژی موجب می‌شود صدای اسپیکر مانیتورینگ با توجه به فضای اتاق به راحتی تنظیم شود. دیگر ویژگی جذاب بهترین اسپیکر مانیتورینگ داشتن پردازشگر دیجیتالی است. این ویژگی به شما کمک می‌کند که دستگاه را نسبت به فضای آکوستیک تنظیم کنید.

البته نسبت به فضای پیرامون اتاق غافل نشوید.  شرایط یک اتاق با آکوستیک نسبتا ضعیف به راحتی با استفاده از تنظیمات اکولایزر  تغییر می‌کند و به یک اتاق قابل قبول برای استودیو خانگی تبدیل می‌شود. اما اگر آکوستیک اتاق غیرقابل قبول باشد، شما با استفاده از بهترین اسپیکرهای مانیتورینگ هم نمی‌توانید فضای اتاق را به فضای ایده‌آل برای استودیو ضبط تبدیل کنید.

در کنار خرید اسپیکر مانیتورینگ ساب ووفر هم نیاز است یا نه؟

معمولا کسانی که تصمیم می‌گیرند بهترین اسپیکر مانیتورینگ را انتخاب کنند این سوال هم برایشان ایجاد می‌شود که آیا به ساب ووفر هم نیاز دارند یا نه. در صورتی که از اسپیکر مانیتورینگ را برای تماشای برنامه‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی نیاز دارید، خرید ساب ووفر نیز ضروری است. بسیاری از مخاطبان دوست دارند در کنار استفاده موسیقی از اسپیکر مانیتورینگ برای تماشای تلویزیون استفاده کنند و یا نتیجه کار را بر روی دستگاه‌های پخش خانگی بشنوند. اما اگر تنها هدفتان میکس قطعه‌های موسیقی است خرید دو جفت اسپیکر مانیتورینگ کفایت می‌کند.

یک نکته مهم برای تهیه ساب ووفر! در اتاق‌های کوچک به خوبی ‌نمی‌توان صداهای بیس‌دار را شنوید. پس  استفاده از ساب ووفر در اتاق‌های کوچک اشتباه است و موجب می‌شود تا حدود بسیاری دقت صدا کاهش پیدا کند.

معرفی بهترین اسپیکرهای مانیتورینگ

در ادامه به معرفی اسپیکر مانیتورینگ قیمت مناسب، اما با کیفیت کاملا ایده‌آل و  قدرتمند می‌پردازیم:

اسپیکر مانیتورینگ M-Audio BX5-D3

اسپیکر مانیتورینگ M-Audio BX5-D3

این مدل اسپیکر مانیتورینگ جزء یکی از پرطرفدارترین اسپیکرهای در حال حاضر است که به صورت کاملا خاص طراحی شده و برای مانیتور کردن به صورت دقیق گزینه ایده‌آلی است. طراحی مدل M-Audio BX5-D3  به گونه‌ای است که در داخل آن یک ال ای دی قرار گرفته تا تنظیمات مناسب و زاویه درست قرار گرفتن مانیتورینگ‌ها به صورت دقیق صورت گیرد. خوب است بدانید این مدل دارای ویژگی‌های room correction می باشد.

اسپیکر مانیتورینگ JBL One Series 104

اسپیکر مانیتونریگ JBL One Series 104

این مدل اسپیکر یکی از بهترین اسپیکرهای مانیتورینگ برای ضبط داخل خانه و ساخت پادکست است که به راحتی قابل حمل  می‌باشد.  اگر با برنده جیبی آشنا شده باشید کاملا متوجه می شوید که این مدل مانند دیگر مدل های این برند دارای بازه  فرکانسی بسیار گسترده‌ای برای ایجاد تعادل مناسب و دقت بالاست.

اسپیکر مانیتورینگ Alesis Elevate 5 MKII

اسپیکر مانیتورینگ Alesis Elevate 5 MKII

این برند ساخت کشور ژاپن است که در طراحی آن یک سوئیچ قدرت تقویت کننده بیس قرار گرفته تا هنگام گوش دادن به موسیقی بیشترین لذت ممکن را تجربه کنید. این اسپیکر مانیتورنیگ در کنار گزینه مناسب برای ضبط، برای بازی‌های کامپیوتری هم بهترین انتخاب است.

اسپیکر مانیتورینگ Fostex PM0.3

اسپیکر مانیتورینگ Fostex PM0.3

این مدل اسپیکر در اندازه حدود ۴ اینچ یا کمتر طراحی شده است و توانایی تولید صدای بیس زیر ۱۱۰ هرتز را ندارد. این مدل گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در کنار لپ تاپ یا کامپیوتر است و با اجرای موسیقی مطمئنا کیفیت صدای بسیار مناسب با بیس بسیار ایده‌آل را تجربه می‌کنید.

اسپیکر مانیتورینگ Presonus Eris E5

اسپیکر مانیتورینگ Presonus Eris E5

این مدل اسپیکر به عنوان یک اسپیکر شخصی بسیار مناسب برای استودیو شماست. زیبایی و طراحی منحصر به فرد آن در کنار امکانات مناسب موجب شده است به عنوان یک محصول جذاب برای استودیوها انتخاب شود. مدل Eris E5 مانند دیگر اسپیکرهای مانیتورینگ دارای دو کانال است که شامل آمپلی فایر دوگانه نیز می‌باشد. ویژگی‌های منحصر به فرد این مدل موجب شده است نتیجه صدای خروجی بسیار واضح و منحصر به فرد باشد و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار  گیرد.

جمع بندی

هدف از تهیه اسپیکر مانیتورینگ تولید صدای دقیق است تا تمام جزئیات مشخص شود. اما همانطور که متوجه شدید برای انتخاب چنین اسپیکری باید به نکات و ویژگی‌های بسیاری توجه کرد و علاوه بر ساختار اسپیکر  محیط‌های اطراف  نیز بر روی کیفیت و دقت صدا تاثیرگذار است. پس حتما قبلا از انتخاب بهترین اسپیکر مانیتورینگ به فکر فضا کاملا ایده‌آل برای ضبط صدا باشید و با ویژگی‌های استودیو خانگی آشنا شوید.

یک نظر در “برای شروع ضبط خانگی، حتماً با بهترین اسپیکر مانیتورینگ آشنا شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *